Giorgio Armani Si Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Giorgio Armani Si Bayan Parfüm

Giorgio Armani Si modelinin yüzü Isabelle Huppert olmuştur. 2013 yılında başlatılan bu koku arkasındaki burun Christine Nagel'dir. İçeriğinde siyah frenk üzümü, frezya, mayıs gülü, vanilya, paçuli, ambroxan ve odunsu notalar bulunmaktadır.

Üst Nota
Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü

Orta Nota
Frezya

Frezya

Gül

Gül

Vanilya

Vanilya

Alt Nota
Paçuli

Paçuli

Ambroxan

Ambroxan

Odunsu notalar

Odunsu notalar

Giorgio Armani Si Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Giorgio Armani Si Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 18 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 66 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 73 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
66%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
73%
18 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
56%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
33%
Parfüm geceye uygun
GECE
67%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
50%
Orta Nota
40%
Alt Nota
10%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
22%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
11%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
33%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
33%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-50 Yaşlar için uygun
2013 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 80
12445 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Giorgio Armani Si Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
9 Adet Oy Kullanılarak
62 Puan Aldı

Giorgio Armani Si Bayan Parfüm Yorumları

bu parfümün yerine alberto sego markasının 1018 modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum. https://www.albertosego.com/alberto-sego-si-bayan-parfum-kod-no-1018
Bazı nedenlerden dolayı aklımdan geçen resim (parfümü sıktığımda) leopar desenli elbise giyen, pek çok bölünme barındıran güzel bir esmer. Aşırı da makyajlı. Kendine güvenen ve oldukça patron. O sigara dahi içiyor olabilir ve sesi çatlak. İşte böyle bir bayana has :D Başkalarında harika ama bende hiç hoş durmayan bir parfüm.
Sonbahar ve soğuk havalarda harika. Bunun üzerine sayısız övgü aldım. Hatta kuzenim dışarı çıkıp bir şişedeki canlandırıcı sevinçli kokuyu satın almak zorunda kaldı. Benim en sevdiğim Armani kokularından biri. Beğenmeyen kendi bilir.
Ahududu patlamasıyla başlar ve gülümseyen paçuli ve vanilyalı tatlı özellikler ile devam eder. Bu sıcak pembe buluta rağmen, zenginliği gibi bir şarap ve ahşabın pürüzsüzlüğü beni sonsuza kadar yaşatıyor. Kendimi Audrey Hepburn gibi hissettirdi :P
Armani Si, çıkışından bu yana çok iyi bildiğim bir parfüm. Kişilerin tepkilerini bildiğim halde kendim deneme konusunda tereddüt içindeydim. Sahip olduğum komşu şimdi taşındı ama resmen Si ile birlikte yaşıyordu. Mide bulandırıcıydı.
Bu, Intense modelinden daha az ilginç bir versiyonu. Tatlı bir meyve dalgasıyla başlar ve şarap gibi özelliklere sahiptir. Ardından, paçuli notasıyla oldukça çabuk karışıklaşmaya başlar. Biraz tatlılık ve topraklık arasına girip çıkıyor, fakat tamamen tehlikeli.
Birçok yorumcu ile hemfikir ve abartılıysa mide bulandırıyor. Ancak makul dozlarda, şık, kadınsı, kendine güvenen ve sadece ilahi bir ürün.
Poster yani reklamı tarafından kandırılmayın. Beyaz bir gömlekli bayan yok. Si, bir balo elbisesinin içinde şenlikli bir kadın. Şuruplu, ama çok tatlı değil. Yeşil notalar dikkat çekmek için yarışmaz, ilginç bir bükülme katar. Kurumadaki özelliklerini korur ancak yumuşak ve ahenkli olur.
Tatlı, sıcak, lezzetli ama biraz sıkıcı.
Dürüst olmak gerekirse internette gördüğüm çok olumsuz yorumlar beni şaşırttı. Bir EDP şişe aldım. Bana yürürken yemyeşil bir dükkanı hatırlatıyor. Si tatlı, aşırı çiçekli veya meyveli değil (şükür) değil. Yeni imza kokumu bulmuş olabilirim.
Şu an parfümüm neredeyse tamamen boş ve yakında geri alacağım. Aslında tekrar satın alacağım ilk parfüm olacak. Çünkü hep değiştiririm. Bunu neredeyse her gün bir yıl boyunca kullandım. Bugün şişeyi tekrar kokladım ve neden ona aşık olduğumu yine hatırlıyorum. Aynı zamanda seksi ve oldukça gizemli bir genç kadın düşünmemi sağlıyor. 5-6 saat sonra kesinlikle seveceğim saf vanilya kokusuna dönüşüyor. Uzun ömürlü bir parfüm ve farkedilirlik süper. Sephora'nın en çok satan parfümlerinden biri. Popüler olup olmadığı umrumda bile değil, bir parfümü seversem herkes kullansa dahi ben onu kullanırım arkadaş :)

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER