Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü

Frezya

Frezya

Gül

Gül

Vanilya

Vanilya

Paçuli

Paçuli

Ambroxan

Ambroxan

Odunsu notalar

Odunsu notalar

üst nota oranı
Üst Nota

% 50

orta nota oranı
Orta Nota

% 40

alt nota oranı
Alt Nota

% 10

80

20-50

2013

3590

kalıcılık

% 66

KALICILIK
farkedilirlik

% 73

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 56

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 44

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 22

İLKBAHAR
yaz

% 11

YAZ
sonbahar

% 33

SONBAHAR
kış

% 33

KIŞ
gündüz

% 33

GÜNDÜZ
gece

% 67

GECE
captcha
bu parfümün yerine alberto sego markasının Si modelini tavsiye ederim daha kalıcı ve daha fark edilir. Paranızı çöpe atmayın. Notalar daha belirgin. Kokular birbirine aşırı benziyor ben daha başarılı buldum.
Bazı nedenlerden dolayı aklımdan geçen resim (parfümü sıktığımda) leopar desenli elbise giyen, pek çok bölünme barındıran güzel bir esmer. Aşırı da makyajlı. Kendine güvenen ve oldukça patron. O sigara dahi içiyor olabilir ve sesi çatlak. İşte böyle bir bayana has :D Başkalarında harika ama bende hiç hoş durmayan bir parfüm.
Sonbahar ve soğuk havalarda harika. Bunun üzerine sayısız övgü aldım. Hatta kuzenim dışarı çıkıp bir şişedeki canlandırıcı sevinçli kokuyu satın almak zorunda kaldı. Benim en sevdiğim Armani kokularından biri. Beğenmeyen kendi bilir.
Ahududu patlamasıyla başlar ve gülümseyen paçuli ve vanilyalı tatlı özellikler ile devam eder. Bu sıcak pembe buluta rağmen, zenginliği gibi bir şarap ve ahşabın pürüzsüzlüğü beni sonsuza kadar yaşatıyor. Kendimi Audrey Hepburn gibi hissettirdi :P
Armani Si, çıkışından bu yana çok iyi bildiğim bir parfüm. Kişilerin tepkilerini bildiğim halde kendim deneme konusunda tereddüt içindeydim. Sahip olduğum komşu şimdi taşındı ama resmen Si ile birlikte yaşıyordu. Mide bulandırıcıydı.
Bu, Intense modelinden daha az ilginç bir versiyonu. Tatlı bir meyve dalgasıyla başlar ve şarap gibi özelliklere sahiptir. Ardından, paçuli notasıyla oldukça çabuk karışıklaşmaya başlar. Biraz tatlılık ve topraklık arasına girip çıkıyor, fakat tamamen tehlikeli.
Birçok yorumcu ile hemfikir ve abartılıysa mide bulandırıyor. Ancak makul dozlarda, şık, kadınsı, kendine güvenen ve sadece ilahi bir ürün.
Poster yani reklamı tarafından kandırılmayın. Beyaz bir gömlekli bayan yok. Si, bir balo elbisesinin içinde şenlikli bir kadın. Şuruplu, ama çok tatlı değil. Yeşil notalar dikkat çekmek için yarışmaz, ilginç bir bükülme katar. Kurumadaki özelliklerini korur ancak yumuşak ve ahenkli olur.
Tatlı, sıcak, lezzetli ama biraz sıkıcı.
Dürüst olmak gerekirse internette gördüğüm çok olumsuz yorumlar beni şaşırttı. Bir EDP şişe aldım. Bana yürürken yemyeşil bir dükkanı hatırlatıyor. Si tatlı, aşırı çiçekli veya meyveli değil (şükür) değil. Yeni imza kokumu bulmuş olabilirim.
Şu an parfümüm neredeyse tamamen boş ve yakında geri alacağım. Aslında tekrar satın alacağım ilk parfüm olacak. Çünkü hep değiştiririm. Bunu neredeyse her gün bir yıl boyunca kullandım. Bugün şişeyi tekrar kokladım ve neden ona aşık olduğumu yine hatırlıyorum. Aynı zamanda seksi ve oldukça gizemli bir genç kadın düşünmemi sağlıyor. 5-6 saat sonra kesinlikle seveceğim saf vanilya kokusuna dönüşüyor. Uzun ömürlü bir parfüm ve farkedilirlik süper. Sephora'nın en çok satan parfümlerinden biri. Popüler olup olmadığı umrumda bile değil, bir parfümü seversem herkes kullansa dahi ben onu kullanırım arkadaş :)
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm