Iris

Iris

Kakao Kabuğu

Kakao Kabuğu

Vanilya

Vanilya

Menekşe yaprağı

Menekşe yaprağı

Benzoin

Benzoin

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Sandal ağacı

Sandal ağacı

üst nota oranı
Üst Nota

% 40

orta nota oranı
Orta Nota

% 40

alt nota oranı
Alt Nota

% 20

84

20-55

2015

1781

kalıcılık

% 67

KALICILIK
farkedilirlik

% 57

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 44

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 56

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 11

İLKBAHAR
yaz

% 11

YAZ
sonbahar

% 33

SONBAHAR
kış

% 44

KIŞ
gündüz

% 44

GÜNDÜZ
gece

% 56

GECE
captcha
Sable modellerini neden ben çok tatlı buluyorum? İris ve menekşe notaları benzoin tarafından biraz bunalmış. Sandal ağacı notasıda aşırı yükseklerde. Biraz bütçenizi de yoracak bir parfüm. Çok pahalı değil mi sizce?
Ne güzel bir yaratılış. Her iki Sable serisi beni oldukça etkiledi. Aslında sevdiğim birkaç irisli parfümden biri. Harika uzun ömrü var. Paranıza yani son kuruşunuza değer.
Hassas kum tepelerinin ipeksi dokusunu çağrıştıran 'Sable Or', Concrète d'Iris Pallida Florentina ile altın bir aura yaratır. 10 numara 5 yıldız harika bir koku. Hem erkekler hemde bayanlar rahatlıkla kullanabilir. Kimse bu bayan parfümü ama veya erkek parfümü diye sizi yadırgamaz. Muhteşem dengede yapılıp herkes tarafından sevilecek böyle nadir parfümler bulmak cidden zor.
Ne güzel bir parfüm. Çiçekli ipek kadar pürüzsüz. Vanilya, tonka, iris, benzoin tatlı bir bulutun içinde harika bir şekilde harmanlanmış ama asla şurup ya da aşırı bir şekilde sentetik halde değil. Armani de keyfini çıkardığım en güzel yeni sürümlerden biri. Deneyiniz.
Bu koku her anda ve her şekilde muhteşemdir. Eğer bir Iris hayranıysanız ve özellikle Christian Dior Homme Intense'in hayranıysanız bunu deneyiniz. Bu daha üst kalitede bir parfüm. Performans yıldızdır. Kelimenin tam anlamıyla hissedilmesi sadece bir veya iki spreye bakar. Bu oran bile fazlasıyla yeterlidir ve iş günüm boyunca en az 8 saat boyunca izini heryerde bırakmaya yetecek kadar projeksiyonunu sürdürür. Koku günlerce giysimin üzerinde kalıyor. Bu zamana kadar kullanmış olduğum performans canavarı iki parfüm var. Birincisi Alberto sego enigma ve armani prive sable or. İkiside çevremden çok fazla övgü topluyor. Ha bu ikisi arasında hangisi derseniz Alberto sego derim çünkü 1 şişe armaniye 10 şişeden fazla alberto alabiliyorum :D Kuru, yumuşak, tatlı bir ipucuna sahip. Kesinlikle zengin parfümü diye hitap edilen türden. Fiyat biraz üst seviyede ama almaya cidden değer.
Kesinlikle kadınsıya doğru eğilir ama bir unisex olarak pazarlanıyor. Bence bunu bayanlar kullanmalı. Genel Derecelendirmem: 7/10 Bu model denemeden anlatılacak bir koku değil.
Tatlı parfümlerden nefret ettiğim için benim için önemli bir geçit. Ancak kaliteli ve yoğun, oryantal vanilya hayranları için denemeye değer bir kalitede kokuyor.
Sable Or Armani Privé diye de adlandırılan bu özel model nefes kesici güzellikte. Gardırobumda muhtemelen en güzel parfüm olduğunu düşünüyorum. Bence oldukça cesur bir ifade ile yaklaşılması gereken bir parfüm. İris en kaliteli şekilde seçilmiş. Harika utangaç menekşeler ve sağlam bir benzoin, vanilya tabanı ve bence beyaz çikolata olabileceğini destekleyen ana oyuncu gösterinin yıldızı. Tüm kompozisyon ipek kadar pürüzsüz. Muhteşem uyum içerisinde hazırlanmış bir parfüm., Dokunuştan kurumaya, kremsi, asla çok tatlı değil ve biraz dumanlı. Bana göre bu koku mükemmel. Olurda piyasadan kaldırılabilir diye gittim 2 şişe yedek aldım ve indirimdeydi. Bence kesinlikle ve kesinlikle deneyiniz.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm