Alberto Sego
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal Unisex Parfüm

Armani firmasının oluşturmuş olduğu kasım koleksiyonu ortaçağ arap masallarından esinlenerek 2010 yılında Armani Privé Oud Royal modelini piyasaya sürdü. koleksiyonunun yeni parfümler başlattı. Baharatlı ve odunsu notaları ile dikkat çeken egzotik koku içerisinde safran , amber , gül , sandal ağacı ve tütsü notları ile zenginleştirilmiştir. Bu altın stoper model siyah cam şişede sunulmaktadır. Bu koku arkasındaki burun Evelyne Boulanger'dir.

Üst Nota
Sandal ağacı

Sandal ağacı

Kehribar

Kehribar

Safran

Safran

Orta Nota
Tütsü

Tütsü

Gül

Gül

Alt Nota
Öd ağacı

Öd ağacı

Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal Unisex Parfüm Kalıcı mı?

Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal Unisex Parfüm kalıcılık konusunda toplam 18 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 69 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 65 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
69%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
65%
18 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
56%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
22%
GECE
GECE
78%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
70%
Orta Nota
20%
Alt Nota
10%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
22%
YAZ
YAZ
11%
SONBAHAR
SONBAHAR
56%
KIŞ
KIŞ
11%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-50 Yaşlar için uygun
2010 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 81
5271 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal Unisex Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
10 Adet Oy Kullanılarak
68 Puan Aldı

Giorgio Armani Armani Prive Oud Royal Unisex Parfüm Yorumları

30 yaşımdaki gençlik hayatımda çok fazla parfümü denediğimi söyleyebilirim. Ayrıca kısa bir süre boyunca duyusal bir laboratuarda çalıştım ve burnum çoğunlukla bazı kokulara karşı çok hassastır. Bu parfüm bence çok başka bir etkiye sahip. Cildimde daha tatlı oluyor. 5 yıl aradan sonra sanırım bağımlılık yapan bu parfümü kendim için 1. sıraya koydum ve devamlı son zamanlarda bunu kullanıyorum. Kendi kategorisi içinde en iyisi olduğunu düşünüyorum. Bence armani firmasına söylenecek tek kelime : BRAVO!
Notalara bakmadan önce kokladım ve aldığım şey basitçe: deri ve oud. Bu hoş bir şey. Şimdi notalara baktım ve yanılmadığımı anladım. Kasvetli safranın kokusunu almak için beynimi zorluyorum. Gül, tütsü ve kehribar baskın. Ama onları bir araya getiren oud ile karıştırılmış muhteşem bir deri daha da üst seviyede. Deriden hoşlanıyorsanız sizi bu model hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Ben gayet çok beğendim.
Basit bir öd ağacı kokusu. Oldukça oryantal ama sofistike değil. Oryantal düşünürsem bu fiyat aralığında amouage jubilation xxv modelini tercih ederim
Yorumlara ve incelemelere bakıyorum cidden kafa karıştırıcı. 2013 yılının başında bu parfümü test ettim ve öd ağacı notasının daha belirgin olduğunu hatırlıyorum. 2015te de bir şişe aldı tatlı safran suyu gibi değişik notalar kokmaya başladı. Ayrıca yeni şişe daha sulu ve zayıf hissettiriyor. İçeriğimi değiştirdiler yada ben mi sorunlu bir şişe aldım anlayamadım. Son derece pahalı bir koku ve bu beni rahatsız eden en büyük noktası.
Bu parfüm kesinlikle yüksek kaliteli bir koku. Temel notaların hepsi algılanabilir ve iç içe geçmiş ve lezizdir. Ben kaliteli şeyleri olduğu gibi bu kokuyu da seviyorum.
Bunu bugün denedim (yaklaşık 5 saat önce). İlk saat boyunca güçlü bir tütsü ve ahşap bombasıydı. Sonra tatlı ve dumanlı bir sandal ağacı ve tozlu ve topraklı içeriklerle dolu hale geliyor. Bence muhteşem! Az önce bir duş aldım ve hala güçlü. Hava şu an çok sıcak ama kalıcılığı bilirsiniz ki sıcak mevsimlerde daha hızlı buharlaşan etken maddelerden dolayı daha az olur ama bu koku gayet başarılı . Kadınsı bir koku kesinlikle değil. En büyük dezavantaj fiyatı.
Dün satın aldım ve hayal kırıklığına uğradım. Böyle kaliteli, pürüzsüz, yüce bir öd ağacı. Güçlü ve yoğun, ancak kaba değil. En azından bana göre değil ... bu güzel koku maalesef yaşadığım yerlerde popüler değil. Babam inanamayacaksınız ama idrar gibi koku aldığını düşünüyor. Kardeşim ve ablam bu parfümden nefret ediyor. öd ağacı kokularını takdir etmek için yanlış ülkede yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Bu koku en az kalıcılık olarak 12 sürüyor.
Hiçbir zaman sandal ağacı olan üst notasını algılayamadığım bi koku.
Hayal olarak algılayabileceğiniz şekilde anlatmak istersem parfüm
odunsu ve renk olarakta koku ile karşılaştırırsanız pembe bir parfüm.
Dumanlı safrana (oldukça hızlı bir şekilde) ulaşıyorum.
Algıda derinliklerde yok olabilirsiniz. Zarif ve bir o kadar da yine zarif bir koku.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER