Sandal ağacı

Sandal ağacı

Kehribar

Kehribar

Safran

Safran

Tütsü

Tütsü

Gül

Gül

Öd ağacı

Öd ağacı

üst nota oranı
Üst Nota

% 70

orta nota oranı
Orta Nota

% 20

alt nota oranı
Alt Nota

% 10

81

20-50

2010

4472

kalıcılık

% 69

KALICILIK
farkedilirlik

% 65

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 56

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 44

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 22

İLKBAHAR
yaz

% 11

YAZ
sonbahar

% 56

SONBAHAR
kış

% 11

KIŞ
gündüz

% 22

GÜNDÜZ
gece

% 78

GECE
captcha
30 yaşımdaki gençlik hayatımda çok fazla parfümü denediğimi söyleyebilirim. Ayrıca kısa bir süre boyunca duyusal bir laboratuarda çalıştım ve burnum çoğunlukla bazı kokulara karşı çok hassastır. Bu parfüm bence çok başka bir etkiye sahip. Cildimde daha tatlı oluyor. 5 yıl aradan sonra sanırım bağımlılık yapan bu parfümü kendim için 1. sıraya koydum ve devamlı son zamanlarda bunu kullanıyorum. Kendi kategorisi içinde en iyisi olduğunu düşünüyorum. Bence armani firmasına söylenecek tek kelime : BRAVO!
Notalara bakmadan önce kokladım ve aldığım şey basitçe: deri ve oud. Bu hoş bir şey. Şimdi notalara baktım ve yanılmadığımı anladım. Kasvetli safranın kokusunu almak için beynimi zorluyorum. Gül, tütsü ve kehribar baskın. Ama onları bir araya getiren oud ile karıştırılmış muhteşem bir deri daha da üst seviyede. Deriden hoşlanıyorsanız sizi bu model hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Ben gayet çok beğendim.
Basit bir öd ağacı kokusu. Oldukça oryantal ama sofistike değil. Oryantal düşünürsem bu fiyat aralığında amouage jubilation xxv modelini tercih ederim
Yorumlara ve incelemelere bakıyorum cidden kafa karıştırıcı. 2013 yılının başında bu parfümü test ettim ve öd ağacı notasının daha belirgin olduğunu hatırlıyorum. 2015te de bir şişe aldı tatlı safran suyu gibi değişik notalar kokmaya başladı. Ayrıca yeni şişe daha sulu ve zayıf hissettiriyor. İçeriğimi değiştirdiler yada ben mi sorunlu bir şişe aldım anlayamadım. Son derece pahalı bir koku ve bu beni rahatsız eden en büyük noktası.
Bu parfüm kesinlikle yüksek kaliteli bir koku. Temel notaların hepsi algılanabilir ve iç içe geçmiş ve lezizdir. Ben kaliteli şeyleri olduğu gibi bu kokuyu da seviyorum.
Bunu bugün denedim (yaklaşık 5 saat önce). İlk saat boyunca güçlü bir tütsü ve ahşap bombasıydı. Sonra tatlı ve dumanlı bir sandal ağacı ve tozlu ve topraklı içeriklerle dolu hale geliyor. Bence muhteşem! Az önce bir duş aldım ve hala güçlü. Hava şu an çok sıcak ama kalıcılığı bilirsiniz ki sıcak mevsimlerde daha hızlı buharlaşan etken maddelerden dolayı daha az olur ama bu koku gayet başarılı . Kadınsı bir koku kesinlikle değil. En büyük dezavantaj fiyatı.
Dün satın aldım ve hayal kırıklığına uğradım. Böyle kaliteli, pürüzsüz, yüce bir öd ağacı. Güçlü ve yoğun, ancak kaba değil. En azından bana göre değil ... bu güzel koku maalesef yaşadığım yerlerde popüler değil. Babam inanamayacaksınız ama idrar gibi koku aldığını düşünüyor. Kardeşim ve ablam bu parfümden nefret ediyor. öd ağacı kokularını takdir etmek için yanlış ülkede yaşıyormuşum gibi hissediyorum. Bu koku en az kalıcılık olarak 12 sürüyor.
Hiçbir zaman sandal ağacı olan üst notasını algılayamadığım bi koku.
Hayal olarak algılayabileceğiniz şekilde anlatmak istersem parfüm
odunsu ve renk olarakta koku ile karşılaştırırsanız pembe bir parfüm.
Dumanlı safrana (oldukça hızlı bir şekilde) ulaşıyorum.
Algıda derinliklerde yok olabilirsiniz. Zarif ve bir o kadar da yine zarif bir koku.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm