Baharatlı notalar

Baharatlı notalar

Mandalina

Mandalina

Safran

Safran

Defne yaprağı

Defne yaprağı

Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü

Greyfurt çiçeği

Greyfurt çiçeği

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Sedir

Sedir

Müge

Müge

Manolya

Manolya

Kehribar

Kehribar

Misk

Misk

üst nota oranı
Üst Nota

% 65

orta nota oranı
Orta Nota

% 25

alt nota oranı
Alt Nota

% 10

90

18-60

2002

3872

kalıcılık

% 62

KALICILIK
farkedilirlik

% 70

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 78

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 22

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 22

İLKBAHAR
yaz

% 11

YAZ
sonbahar

% 44

SONBAHAR
kış

% 22

KIŞ
gündüz

% 44

GÜNDÜZ
gece

% 56

GECE
captcha
Az kullanmama rağmen belirtebilirim ki hiç şüphesiz iyi bir öze sahip. Kullanılan malzemeler de kaliteli. Sonuçta bir Armani parfümü.
Güzel bir çamaşır kokusu. Safran ve sedir kokusu ile başlıyor. Uzun ömürlü adil fark edilirliği ile 5 ila 6 saat etkisi var. İltifat aldım. İş, ofis, gündelik işlerde kullanabileceğiniz bir parfüm. Genel olarak puanım 7/10.
Dürüst olacağım Armani Mania modelini çok uzun bir süre izliyordum. Çünkü çok fazla karakteri yok ama enteresan yorumları var. Aldıktan sonra karar verdim ve belirteyim. Sadece sıkıcı bir koku olduğunu düşünüyorum. Ancak son zamanlarda sakinleştirici tarafını keşfettim. Rahatlatıcı, sakinleştirici bir koku. Bu yönüyle onu seviyorum. Evde sadece rahatlamak için kullanılan sakinleştirici bir koku için çok yüksek maliyette fiyat olumsuz yönü. Huzur kokusu diye adlandırılabilirdi ama isme baksanız mania. Çok tezat isimlendirilmiş bir parfüm.
Ben bunu 2009 yılında aldım ama beğenmedim. Ziyan olmasın diye de kullandım ama bayanların çok hoşuna gidiyor :D
Safran baskın bir şekilde kendini çok ön plana atmış. Safranı seviyorum. Önceden bu kokunun safran olduğunu dahi bilmezdim ve öğrenince safran kokulu parfümlere ilgim arttı. Bu modelin daha iyi yapılmasını dilerdim çünkü gerçekten çok hoş. Üretimi de durmuş sanırım. Taze ve hafif ayrıca temiz bir parfüm. Gerçekten çok güzel. Keşke daha güçlü olsaydı. Sadece biraz sonra benim için bir cilt kokusuna dönüşüyor. Diğer Kod modellerinden çok farklı. Ana notaların altında çok ince Code dnası var. Kesinlikle bir bahar ya da yaz kokusu. Denemelisiniz diyeceğim ama eski şişelerden bulursanız.
Neredeyse her fırsatta kullanılabilecek harika bir koku. Keşke durdurulmasaydı. Üretimden kalkmış.
Son derece ortalama bir parfüm. Korkunç performansı var ve çamaşır gibi kokuyor ama hiç tekrar gözden geçirilmemesi gereken temel amber safran kokusu. Üstünde minik portakal var. Bu hoş bir koku ama farkına varmak için kendini içine almalısın. Belki istediğiniz budur ama ben fark edilirliğinin çok az olduğunu düşünüyorum. Çok yakından koklamak gerek. Hafif bir koku kısacası.
Zamanında bir şişe Mania aldım ve yıllar önce onu çok sevmiştim. Çünkü o zaman diğer tüm parfümlerden çok farklıydı. Şimdi yine bir parfüm şişesi satın aldım ve çok güzel iken kesinlikle hatırladığım koku bu değil. Orijinalin eski bir şişesini avlayacağım ve güncelleyeceğim. Tamamen değiştirmişler. Şimdiki pek hoşuma gitmedi.
Güzel temiz ve taze bir koku. Çoğunlukla portakal, safran ve vetiver kokusunu hissedeceksiniz. Oldukça güvenli bir parça. 2 saatlik ilk saat terbiyeli olarak iyi bir şekilde yansıtılmış. Uzun ömürlülüğü yaklaşık 5 saat. Buda size yeter ise güzel bir parfüm.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm