Alberto Sego
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ

Giorgio Armani Armani Mania Erkek Erkek Parfüm

Armani Mania erkek taze , odunsu ve kehribar notaları sayesinde içeriği oldukça erkeksi bir koku oluşturulmuş. Üst notalarında safran ve ardından sulu mandalina bulunan parfüm gayet sade, şık ve modern. Tazelik tüm Armani kokuları içerisinde mevcut anahtar nüanslardandır. Ana notalarında değerli orman elementleri olan parfümde sedir ağacı ve vetiver bulunmaktadır. Sıcak ve canlı olarak ahşap içeriği aynı zamanda güç ve yumuşaklığı sembolize etmektedir. Alt notalarında derin kehribar, sert kristaller halinde organik sıvıdan oluşan gizemli bir madde ile oluşturulmuştur. Koku 2002 yılında piyasaya sunuldu ve bu koku arkasındaki burun Francis Kürkçüyan'dır. Bayan versiyonu için : Giorgio Armani Armani Mania Bayan Parfüm

Üst Nota
Baharatlı notalar

Baharatlı notalar

Mandalina

Mandalina

Safran

Safran

Defne yaprağı

Defne yaprağı

Orta Nota
Siyah frenk üzümü

Siyah frenk üzümü

Greyfurt çiçeği

Greyfurt çiçeği

Vetiver - Güve otu

Vetiver - Güve otu

Sedir

Sedir

Alt Nota
Müge

Müge

Manolya

Manolya

Kehribar

Kehribar

Misk

Misk

Giorgio Armani Armani Mania Erkek Erkek Parfüm Kalıcı mı?

Giorgio Armani Armani Mania Erkek Erkek Parfüm kalıcılık konusunda toplam 18 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 62 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 70 puan almıştır.
KALICILIK
KALICILIK
62%
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
70%
18 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
BEĞENDİ
BEĞENDİ
78%
BEĞENMEDİ
BEĞENMEDİ
22%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
GÜNDÜZ
GÜNDÜZ
44%
GECE
GECE
56%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
65%
Orta Nota
25%
Alt Nota
10%
Hangi Mevsime Uygun?
İLKBAHAR
İLKBAHAR
22%
YAZ
YAZ
11%
SONBAHAR
SONBAHAR
44%
KIŞ
KIŞ
22%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-60 Yaşlar için uygun
2002 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 90
6003 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Giorgio Armani Armani Mania Erkek Erkek Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
9 Adet Oy Kullanılarak
69 Puan Aldı

Giorgio Armani Armani Mania Erkek Erkek Parfüm Yorumları

Az kullanmama rağmen belirtebilirim ki hiç şüphesiz iyi bir öze sahip. Kullanılan malzemeler de kaliteli. Sonuçta bir Armani parfümü.
Güzel bir çamaşır kokusu. Safran ve sedir kokusu ile başlıyor. Uzun ömürlü adil fark edilirliği ile 5 ila 6 saat etkisi var. İltifat aldım. İş, ofis, gündelik işlerde kullanabileceğiniz bir parfüm. Genel olarak puanım 7/10.
Dürüst olacağım Armani Mania modelini çok uzun bir süre izliyordum. Çünkü çok fazla karakteri yok ama enteresan yorumları var. Aldıktan sonra karar verdim ve belirteyim. Sadece sıkıcı bir koku olduğunu düşünüyorum. Ancak son zamanlarda sakinleştirici tarafını keşfettim. Rahatlatıcı, sakinleştirici bir koku. Bu yönüyle onu seviyorum. Evde sadece rahatlamak için kullanılan sakinleştirici bir koku için çok yüksek maliyette fiyat olumsuz yönü. Huzur kokusu diye adlandırılabilirdi ama isme baksanız mania. Çok tezat isimlendirilmiş bir parfüm.
Ben bunu 2009 yılında aldım ama beğenmedim. Ziyan olmasın diye de kullandım ama bayanların çok hoşuna gidiyor :D
Safran baskın bir şekilde kendini çok ön plana atmış. Safranı seviyorum. Önceden bu kokunun safran olduğunu dahi bilmezdim ve öğrenince safran kokulu parfümlere ilgim arttı. Bu modelin daha iyi yapılmasını dilerdim çünkü gerçekten çok hoş. Üretimi de durmuş sanırım. Taze ve hafif ayrıca temiz bir parfüm. Gerçekten çok güzel. Keşke daha güçlü olsaydı. Sadece biraz sonra benim için bir cilt kokusuna dönüşüyor. Diğer Kod modellerinden çok farklı. Ana notaların altında çok ince Code dnası var. Kesinlikle bir bahar ya da yaz kokusu. Denemelisiniz diyeceğim ama eski şişelerden bulursanız.
Neredeyse her fırsatta kullanılabilecek harika bir koku. Keşke durdurulmasaydı. Üretimden kalkmış.
Son derece ortalama bir parfüm. Korkunç performansı var ve çamaşır gibi kokuyor ama hiç tekrar gözden geçirilmemesi gereken temel amber safran kokusu. Üstünde minik portakal var. Bu hoş bir koku ama farkına varmak için kendini içine almalısın. Belki istediğiniz budur ama ben fark edilirliğinin çok az olduğunu düşünüyorum. Çok yakından koklamak gerek. Hafif bir koku kısacası.
Zamanında bir şişe Mania aldım ve yıllar önce onu çok sevmiştim. Çünkü o zaman diğer tüm parfümlerden çok farklıydı. Şimdi yine bir parfüm şişesi satın aldım ve çok güzel iken kesinlikle hatırladığım koku bu değil. Orijinalin eski bir şişesini avlayacağım ve güncelleyeceğim. Tamamen değiştirmişler. Şimdiki pek hoşuma gitmedi.
Güzel temiz ve taze bir koku. Çoğunlukla portakal, safran ve vetiver kokusunu hissedeceksiniz. Oldukça güvenli bir parça. 2 saatlik ilk saat terbiyeli olarak iyi bir şekilde yansıtılmış. Uzun ömürlülüğü yaklaşık 5 saat. Buda size yeter ise güzel bir parfüm.
KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER