Limon

Limon

Nane

Nane

Yasemin

Yasemin

Pembe biber

Pembe biber

Şakayık

Şakayık

Labdanum

Labdanum

Şeker

Şeker

Sedir

Sedir

üst nota oranı
Üst Nota

% 45

orta nota oranı
Orta Nota

% 35

alt nota oranı
Alt Nota

% 20

90

20-50

2010

4860

kalıcılık

% 71

KALICILIK
farkedilirlik

% 72

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 56

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 44

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 22

İLKBAHAR
yaz

% 22

YAZ
sonbahar

% 11

SONBAHAR
kış

% 44

KIŞ
gündüz

% 67

GÜNDÜZ
gece

% 33

GECE
captcha
Dikkat çekici olmayan taze koku. Gençlik dönemlerimdeki orijinali hatırlıyorum. Cok guzeldi. Bundan çok daha iyi. Ama görünüşe göre orijinal, maalesef de çekici değil.
İlkbahar ve yaz için güzel koku. Açılışta biraz mojito gibi kokuyor. Bir süre sonra aynı zamanda bir çiçekli arka plan ile şeker notası nedeniyle daha tatlı olur. Sıcak günlerde kullanmanızı tercih ederim.
Bu kokuyu almadan önce reklamını izledim ve hala tropik yağmur ormanları, plaj sahnesi, arka planda oynayan kuşların gelişi... Etkilendim ve bu yüzden parfümü almaya gittim ve aldatıldığımı hissettim. Hiç reklamı ile kokunun bir bağlantısını bulamadım bile. Cildimde bir saat bile sürmedi ve çoğunlukla tatlı limon suyu gibi. Bana gizemli yaz yağmurunu hatırlatan bir parfüm arayışı içindeyim.
Bu parfüm benim her daim istek listemde ve aynı zamanda taze ve tatlı. Gioa yaz için tipik erkek parfümü gibi, nane baskın ve bu yüzden onu seviyorum. Ama yakında çok kadınsı tatlı bir kokuya dönüşüyor. Size karşı gelen tatlılık dalgalarını hissedebiliyorsunuz. Özellikle tatlı çiçek notalarından nefret ederseniz, ezici olabilir. Sıcak yaz günlerinde çok fazla boğabilir.
Şişede harika kokuyor ama cildimde korkunç kokuyor. Cildimin asidik oranı ile hiç iyi değil. Kalmıyorda.
Taze ve yeşil notaların dediği gibi. Bana sabunlu kokuyor ve Burberry Brit Sheer'i anımsatıyor. Şakayıklar yüzünden olabilir. Böyle hafif ve giyilebilir bir koku. Egzersiz sonrası ve hatta parkta bir yürüyüş için mükemmel olacağını düşünüyorum. Benim için 10 üzerinden 8 puanda bir parfüm. Fiyatı daha uygun olabilir.
Bugün Acqua di Gioia modelinin bir tester modelini denedim. Bir acemi olarak, bu benim için çok jenerik kokuyor. Sentetik, gayri ünsüz ama tamamen bana karşı yani hoşuma gitmedi. İlk başta bireysel notaları hissedebileceğimi düşündüm ama hızlıca değişik kokuya dönüştü. Neyse ki bu cildimde uzun sürmedi. Ben beğenemedim.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm