Giorgio Armani Acqua di Gioia Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Giorgio Armani Acqua di Gioia Bayan Parfüm

Acqua di Gioia parfümü 2010 yılında baştan çıkarıcı deniz aromaları ile ön planda içeriğe sahip olup Mart ayında sunulan Giorgio Armani firmasının özel ve yeni bir kokusudur. Parfüm bileşiminde güçlü, onurlu ve özgür ruhlu kadınlar yansıtılmakta olup doğa ile mükemmel bir uyum içinde özel bir formüle sahiptir. Pantelleria ve Antigua adalarından esinlenerek, ruh için gerekli enerjiyi kokuda sunan doğal ve dengeli notalara sahiptir. Açık, havadar ve şeffaf olan su damlaları flacon doğal şekli ile sizlere sunulan bu özel parfüm ezilmiş nane yaprakları ve Calabria limon içeriği ile canlandırıcı notaların bir karışımı olarak Haziran 2010 yılında piyasaya geldi. Alt notalarında sedir, sarı şeker ve laden ile kapanış yapan komposizyon yapısı, yasemin, nemli şakayık ve pembe biberi kapsayan çiçeksi içeriği ile orta notaları oluşmaktadır. Taze turunçgiller ile sınırlarını zorlayan kokuyu Loc Dong, Anne Flipo ve Dominique Ropion oluşturdu. Parfüm 200 ml vücut losyonu ile birlikte, 30, 50 ve 100 ml EDP olarak satın alınabilir.

Üst Nota
Limon

Limon

Nane

Nane

Orta Nota
Yasemin

Yasemin

Pembe biber

Pembe biber

Şakayık

Şakayık

Alt Nota
Labdanum

Labdanum

Şeker

Şeker

Sedir

Sedir

Giorgio Armani Acqua di Gioia Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Giorgio Armani Acqua di Gioia Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 18 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 71 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 72 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
71%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
72%
18 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
56%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
67%
Parfüm geceye uygun
GECE
33%
9 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
45%
Orta Nota
35%
Alt Nota
20%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
22%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
22%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
11%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
44%
9 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
20-50 Yaşlar için uygun
2010 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 90
7534 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Giorgio Armani Acqua di Gioia Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
9 Adet Oy Kullanılarak
58 Puan Aldı

Giorgio Armani Acqua di Gioia Bayan Parfüm Yorumları

Dikkat çekici olmayan taze koku. Gençlik dönemlerimdeki orijinali hatırlıyorum. Cok guzeldi. Bundan çok daha iyi. Ama görünüşe göre orijinal, maalesef de çekici değil.
İlkbahar ve yaz için güzel koku. Açılışta biraz mojito gibi kokuyor. Bir süre sonra aynı zamanda bir çiçekli arka plan ile şeker notası nedeniyle daha tatlı olur. Sıcak günlerde kullanmanızı tercih ederim.
Bu kokuyu almadan önce reklamını izledim ve hala tropik yağmur ormanları, plaj sahnesi, arka planda oynayan kuşların gelişi... Etkilendim ve bu yüzden parfümü almaya gittim ve aldatıldığımı hissettim. Hiç reklamı ile kokunun bir bağlantısını bulamadım bile. Cildimde bir saat bile sürmedi ve çoğunlukla tatlı limon suyu gibi. Bana gizemli yaz yağmurunu hatırlatan bir parfüm arayışı içindeyim.
Bu parfüm benim her daim istek listemde ve aynı zamanda taze ve tatlı. Gioa yaz için tipik erkek parfümü gibi, nane baskın ve bu yüzden onu seviyorum. Ama yakında çok kadınsı tatlı bir kokuya dönüşüyor. Size karşı gelen tatlılık dalgalarını hissedebiliyorsunuz. Özellikle tatlı çiçek notalarından nefret ederseniz, ezici olabilir. Sıcak yaz günlerinde çok fazla boğabilir.
Şişede harika kokuyor ama cildimde korkunç kokuyor. Cildimin asidik oranı ile hiç iyi değil. Kalmıyorda.
Taze ve yeşil notaların dediği gibi. Bana sabunlu kokuyor ve Burberry Brit Sheer'i anımsatıyor. Şakayıklar yüzünden olabilir. Böyle hafif ve giyilebilir bir koku. Egzersiz sonrası ve hatta parkta bir yürüyüş için mükemmel olacağını düşünüyorum. Benim için 10 üzerinden 8 puanda bir parfüm. Fiyatı daha uygun olabilir.
Bugün Acqua di Gioia modelinin bir tester modelini denedim. Bir acemi olarak, bu benim için çok jenerik kokuyor. Sentetik, gayri ünsüz ama tamamen bana karşı yani hoşuma gitmedi. İlk başta bireysel notaları hissedebileceğimi düşündüm ama hızlıca değişik kokuya dönüştü. Neyse ki bu cildimde uzun sürmedi. Ben beğenemedim.

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER